PROJE

Veranda Turgutreis Projesi’nde iç mimari çalışmalarını yaparken, projenin esas özelliklerini öne çıkaran bir yaklaşımı iç mimari anlayışımız olarak benimsedik.

Projenin birçok güçlü yanı vardı. Bunların başında; doğal arazi ile uyumu sağlamak adına farklı kotlarda çözümlenmiş mekanlardan oluşması, birçok mekandan hissedilebilen leb-i derya deniz manzarası ve farklı kotlardaki müstakil bahçe ve dinlenme terasları geliyordu. Bu evi deneyimlerken, doğa ve dış mekan ile kurduğu özel ilişkisi ile keskin sınırların kalktığını ve iç dış ayrımı olmaksızın evin kurgulandığını hissediyorsunuz. Biz de bu güçlü özelliklerin önüne geçmeyerek onları öne çıkarmayı ve mimari ile iç mimarinin aynı şekilde ele alındığı bütüncül bir yaklaşımı benimsedik.

Projenin yalın ve net çizgilerini de göz önünde bulundurarak, fonksiyonelliği esas alarak, doğaya saygı duyan bir iç mimari proje geliştirmeyi hedefledik. Manzaranın en etkin rolü oynamasını istediğimiz için, eve girişinizden itibaren bunu hissedebileceğiniz çözümlere gittik. Doğal malzeme kullanımı ile projenin doğaya saygısını iç mekanda da sürdürmek istedik. Bu nedenle malzeme seçimlerimiz doğal taş ve doğal ahşap kaplamadan yana oldu ve bu malzemelerin de özlerini öne çıkarmayı hedefleyerek, çok büyük ebatlı mermer plakalar ve fırçalanmış/özel dokulu doğal ahşap kaplamalar kullandık. Tüm bu malzemelere saygı niyetiyle, onları olduğu şekillerde kullanmaya ve doğalarına aykırı olmayacak şekilde formlandırmaya karar verdik. Tasarımın bütününde aynı sade ve yalın çizgiyi kullanarak, ancak tekdüzeliğe ve tekrara düşmeden ayrışan mekanlar elde etmeyi planladık. Bunun yanında, duvar kaplaması olarak görünen gizli bir kitchenette ve bir vestiyer gibi projeyi ayrıştıran bazı sürprizli çözümlerle tasarımımızı zenginleştirdik.

Veranda Turgutreis’in esas özelliklerini daha yoğun deneyimleyebileceğiniz bir iç mimari sunabildiğimizi düşünüyor, projenin keyfini çıkarmanızı umuyoruz.

Powered by: OrBiT
Serhatlı İnşaat © 2021. Tüm hakları saklıdır. Serhatlı İnşaat